4. päev Pamplonast Puente la Reinasse

Vahemaa 25 km
Kõrguste vahe 400m üles-alla
42000 sammu

Hommikud on õues jahedad (9-13 kraadi) ja pimedad. Päike tõuseb siin praegusel ajal kiiresti kella seitsme paiku. Niikaua liiguvad rändurid nagu jaaniussikesed, pealambid otsa ees valgust näitamas. Need, kellel lampi pole,  peavad iga hinna eest sammu pidama nendega,  kellel valgust on.  Kottpimedas teed üles ei leia.

DSCN0742

DSCN0744

Hommikul tuleb alberguest (hostel) lahkuda enamasti kella 8ks. Tavaliselt alustatakse teekonda aga veel varem: esimesed lahkujad lähevad neljast-viiest, enamik kuue paiku ja hilisemad ärkajad seitsmest-kaheksast. Minu päevakava näeb ette teele asumist kell 6.
Tubades pannakse tuled põlema kella kuue paiku. Roncesvallesis oli albergue poolt ka äratus: kella kuuest käisid võõrustajad kirikulaule lauldes mööda koridore.
Peale ärkamist tuleb riietuda, magamiskott ja magamislina kokku rullida, seljakott pakkida,  veepudelid täita,  jalad villide ennetamiseks ära teipida ning matkasaapad jalga siduda. Selleks kõigeks kulub umbes 45 minutit.

image
Albergue Puente La Reinas

image

Hommikusöögi kombed on erinevad. Hosteli köögis on võimalik süüa eelmisel õhtul poest ostetud ja külmkappi pandud söögikraami, mitmed ööbimiskohad pakuvad 3€ eest alates kella 7st hommikusööki. Meie hommikul enne teele asumist eriti ei söö.  Peale esimest 4-5 kilomeetrit teeme hoopis mõnes meeldivas kohas pikniku.

DSCN0745

image

Miks alustatakse päeva nii vara?
– et saada voodikoht järgmises peatuspaigas. Hiljemalt kella 15ks on enamuses hostelites kõik kohad täis. Valitseb tõesti uskumatu ükerahvastatus;
– et jõuda järgmisesse peatuskohta nii vara, et jõuaks riided ära pesta ning päike jõuaks need õhtuks ka ära kuivatada. Riideid on ju täpselt nii palju kaasas, et neid tuleb igal õhtul pesta;
– et vältida pärastlõunast kuumust.

image
Ees paistab Alto de Peron, mis tuleb ületada
image
Üles

image

DSCN0751
Alto de Pedron
Alto de Pedron BCFF
Alto de Pedron BCFF
image
Ja teiselt poolt alla

image

Puente la Reina on väike 2800 elanikuga keskaegne linnake, mille nimi tuleneb linna ehtivast roomaaegsest kivisillast. Puente la Reina = Rooma Sild. See sild ongi ehitatud spetsiaalselt palverännutee jaoks juba XI sajandil. Linnas on mitu XII saj pärit kirikut ning kogu linn näeb ühtlaselt keskaegne välja.

image

image

Kuna koera ei lastud alberguesse sisse, läks täna õhtuks meie seltskond kaheks. Pooled jäid siia, teised leidsid uue majutuskoha, kuhu oli ka koer teretulnud. Pidasime omavahel aga sidet läbi Facebook Messengeri. Otsustasime kohtuda järgmisel hommikul kell 6.30 sillal.

image

received_838765906231256

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s